אבחון, מיון והתאמה לעבודה

ניסיוננו הרב בתחום האבחון והמיון וכן בתחום הייעוץ התעסוקתי לימד אותנו על חשיבות ההתאמה של  האדם למשרה הנכונה ולארגון הנכון. אנחנו מעמידים את ניסיוננו לרשותך כשעליך לחפש את העובד. העובדת המתאימים לתפקיד המבוקש, וזאת תוך ליווי אישי מתחילת התהליך ועד לסופו. אנו מומחים באבחון  הן לתפקידים זוטרים והן לתפקידים ניהוליים-בכירים.

על פי תיאור העיסוק והקריטריונים החשובים למעסיק, אנחנו מרכיבים מערכת מבחנים המתייחסת לתכונות ההכרחיות והרצויות לתפקיד. בנוסף לראיון אישי המועמד עובר במכון סדרת מבדקים הבודקים הן את כישוריו העיוניים והביצועיים והן את הפוטנציאל האישיותי-חברתי שלו, ומתוך כך את מידת התאמתו לתפקיד.

במידה והארגון  שלכם עוסק בתחום ייחודי ולא מצאתם מבחנים שנותנים מענה לבדיקת דרישות התפקיד אנו יכולים  ליצור עבורכם מבדקים המיועדים ספציפית לדרישות התפקיד ולסביבת העבודה

אנשי הצוות כוללים פסיכולוגים תעסוקתיים, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים ארגוניים ומאבחנים.

מהם מבחני ההתאמה לעבודה?

לבחירת ה"עובד הנכון" חשיבות רבה הנובעת, בין השאר, מהעלות הגבוהה של קליטת עובדים. בחירה שגויה, בשכירת אדם לא מתאים לתפקיד, נעה בין פי 2 לפי 15 (בתפקיד ניהולי) מהמחיר השנתי של העובד. בחשבון זה נכללים – שכר עבודה, זמן לימוד, שכר עבודה של המדריך / החופף, נסיעות, ועוד….

מטרת מבחני ההתאמה, בטרם הקבלה לארגון, לאתר אצל המועמדים לעבודה, נתונים שעשויים לרמוז על סיכויי ההצלחה או הכישלון להסתגלות בעבודה.

כדי לבדוק התאמתו של מועמד לתפקיד מסוים, הכרחי לעשות "ניתוח עיסוק" לתפקיד זה, ולהבין את מרכיביו ודרישותיו. לפיכך במבחני התאמה, יש חשיבות להכרות עם המפעל המפנה, הבנת דרישות העיסוק, ומהן הציפיות מהעובד.

מהו ניתוח עיסוק?

ניתוח עיסוק הוא תהליך של השגת מידע על התפקיד במסגרת מקום העבודה המסוים. בניתוח העיסוק נאסף מידע על הנושאים הבאים:

•   מה עושה העובד? איזה פעולות נדרשות ממנו?

•   מהם התנאים הפיזיים בעבודה?

•   ההשכלה / ההכשרה הנדרשת לצורך העיסוק?

•   רמת הכפיפות או הניהול שלו?

•   איזה כישורים נדרשים להצלחה בתפקיד? (יכולת מילולית, יכולת מספרית, כושר טכני, קואורדינציה ועוד).

•   מהם התכונות ומאפייני האישיות הרצויים אצל העובד (עמידה בלחצים, קבלת מרות ועוד).

•   בעזרת ניתוח זה ניתן להגדיר את דרישות התפקיד, ובעקבותיו לבדוק את התאמת המועמד לדרישות התפקיד המוגדר.

דילוג לתוכן
Close Bitnami banner
Bitnami