ייעוץ ובחירה בהכוונת מקצוע

היחידה לייעוץ והכוונה בבחירת מקצוע הוקמה במכון לפני כ-21 שנים. היחידה נותנת שירותי ייעוץ למגוון רחב של פונים, החל מחיילים משוחררים המעוניינים בעזרה בבחירה של מסלול לימודים, אנשים שמעוניינים בשינוי קריירה וכן לפורשים מעולם העבודה. בתהליך המיון אנו משלבים שיחות אישיות עם אבחון באמצעות כלים פסיכולוגיים-אישיותיים, שאלוני דיווח עצמי וכן מבחני כישורים.

למכון היכרות מעמיקה עם מסלולי לימוד ותנאי הקבלה אליהם, עולמות תוכן של ארגונים שונים, פרופילים של תפקידים ועם סיכויי השתלבות של מועמדים בשוק העבודה.

אנחנו יודעים מה החשיבות של בחירה נכונה של מקצוע, וכמה התלבטויות את/ה עובר/ת לפני הבחירה. על כן, במכון "כוונים נוספים", כחלק מתהליך הייעוץ התעסוקתי האדם לומד על עצמו, מכיר את מניעיו וצרכיו, בחירותיו המודעות והלא מודעות. כמו כן, הנועץ חוקר את זהותו המקצועית, הדרכים הנותנות משמעות לחייו דרך עיסוקו והאפשרויות המעשיות להגשים עצמו דרך לימודים ועבודה. אנו רואים בך שותף/ה פעילים בתהליך ומקווים שהמיומנויות שירכשו בתהליך הייעוץ יסייעו לך גם בהחלטות הבאות בתהליך התפתחותך.

הצוות המקצועי מורכב מפסיכולוגים תעסוקתיים מומחים.

בין אם אתם חיילים משוחררים המחפשים אחר תחום הלימודים והקריירה המתאים לכם; מחפשים אחר שינוי קריירה; מעוניינים בתכנון פרישה; עזרה בהכנה לראיון עבודה או מפוטרים/ מחפשי עבודה המעוניינים בליווי וייעוץ – אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו.

אנו מזמינים אתכם להסתכל בספריית המקצועות שבאתר וכן להיעזר בשאלון המכוון (פרטים בהמשך הדף) בכדי לחדד לעצמכם את התחומים המעניינים אתכם.

צוות המכון ערוך לקיים ייעוץ טלפוני אישי לפונים, בין אם כייעוץ ראשוני ובין אם כייעוץ ממושך יותר.


hamachven

מתלבטים מה ללמוד? שואלים את עצמכם במה לעבוד? המכוון הוא בדיוק מה שאתם צריכים!

"המכוון" הוא שאלון ידידותי לגולש שניתן למלא אותו במספר דקות, המשיב תוצאות מקיפות, ענייניות ומידיות בדוא"ל. "המכוון" מורכב מארבעה חלקים הבוחנים את ההעדפות האישיותיות והמקצועיות של הגולש והוא מבוסס על מספר גישות תאורטיות בנושא הבחירה המקצועית.

בסיום השאלון תקבלו תיאור, בהתאם לאישיותכם, בתחום התעסוקתי (כלומר, העדפות ותכונות הרלוונטיות לעולם התעסוקה), סיכום תוצאות "המכוון" והצעת תחומי תעסוקה רלוונטיים עבורכם.