אבחון, מיון והתאמה ליישובים

"כוונים נוספים" הוא המכון היחיד המשתייך להתיישבות העובדת, בעל ראייה ותפיסה קהילתית, העוסק בכל תהליכי הקליטה והצמיחה הדמוגרפית. צוות המכון מכיר מקרוב והיטב את כל סוגי ההתיישבות ואת התהליכים והשינויים המתרחשים בהם.

המכון מייחס חשיבות רבה לתהליכי הקליטה בישובים ורואה תהליך זה כמרכזי ביותר בהשפעתו על קביעת דמותו של הישוב ואיכותו בעתיד.

אנחנו מבצעים מבדקי התאמה לקליטה בקיבוץ/מושב/ישוב קהילתי/הרחבות וזאת במסגרת מספר אבחונים: אבחון קצר – הכולל ראיון אישי עם פסיכולוג, מבחני אישיות ושאלוני דיווח עצמי. אבחון ארוך – הכולל בנוסף להנ"ל גם מבחני כישורים ממוחשבים. אבחון ממוחשב– אבחון שניתן לבצע באמצעות האינטרנט/או אצל הלקוח.

חשוב לנו לדבר ולהיות בקשר מתמשך עם כל אחד מהישובים איתם אנחנו עובדים כדי להבין את המאפיינים הייחודים  של הישוב. כלי האבחון מותאמים למאפייני הישוב במטרה להעריך נכונה את סיכויי ההשתלבות של האנשים לישוב זה.

בנוסף, אנו מציעים הכנה והכשרת מערכת הקליטה ביישוב – בהיותנו מכון קיבוצי אנחנו יועצים ומסייעים לוועדות הקליטה בפעולתן. אנו מציעים לווי לכל תהליך הצמיחה הדמוגרפית – הכשרה, אבחונים, מיונים ולווי קהילתי.

בצוות המכון פסיכולוגים חברתיים – תעסוקתיים מומחים ופסיכולוגים קליניים. כל הפסיכולוגים העובדים במכון רשומים ב"פנקס הפסיכולוגים" של משרד הבריאות.

חנה קרני, מנהלת המכון היא פסיכולוגית תעסוקתית מומחית ונכללת במאגר היועצים של החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית, בתחומי החברה והקהילה. בנוסף היא חברת קיבוץ "צרעה" ומכהנת בו במספר תפקידים ציבוריים.